29 lipca 2023

Zapisy na Pieszą Pielgrzymkę Warszawską - grupa brązowa

Już niebawem 6 sierpnia z naszego kościoła Warszawie kapucyńska grupa 15 brązowa pod wezwaniem św. Franciszka z Asyżu po raz 42. wyruszy na szlak 312 Warszawskiej Pielgrzymki Pieszej na Jasną Górę.

W tym roku hasłem pielgrzymki są słowa: Sakramenty dają życie. Odkrywając na nowo życie sakramentalne będziemy ożywiać naszą więź z Chrystusem i Jego Kościołem. W tym roku obchodzimy 800-lecie zatwierdzenia Pierwszej Reguły św. Franciszka z Asyżu, dlatego drugim tematem naszych refleksji w naszej grupie będzie duchowość franciszkańska w oparciu o tekst reguły.

zapisy 1-5 sierpnia w zakrystii naszego kościoła w Nowym Mieście, 8 sierpnia Msza Święta dla pielgrzymów z Nowego Miasta o godz. 10.00 w bocznej kaplicy kościoła, przed Mszą i bezpośrednio po niej zdawanie bagaży w ogrodzie kapucyńskim. Odpowiedzialnym za zapisy i wszelkie informacje jest br. Krzysztof Fabich.

W naszej grupie nie przewidujemy dodatkowych samochodów towarzyszących oprócz zarejestrowanych samochodów funkcyjnych.

Koszty pielgrzymki w 15 brązowej

Wpisowe ustalone przez organizatorów to 190 zł za osobę.

Przy kolejnych osobach z rodziny:

2 osoba z rodziny 170 zł.

3 osoba z rodziny 160 zł.

4 osoba z rodziny 150 zł.

Dzieci 7–10 lat 50 zł. Dzieci do 6 lat - bezpłatnie.

W naszej grupie tak jak w poprzednich latach przyjęliśmy dopłatę do kwoty podstawowej w wysokości 30 zł. Z tego zapewniamy codziennie każdemu pielgrzymowi: zupę, chleb, butelkowaną woda do picia, herbata. Prosimy o dar do wspólnej kuchni na przygotowanie wspólnych śniadań i kolacji (konserwy, dżemy, sery itp.). Konieczne jest zabranie własnych naczyń i sztućców.

Noclegi w naszej grupie są wyłącznie w namiotach, potrzebne są również karimaty lub materace i śpiwory.

Zapraszam serdecznie do pielgrzymowania w naszej grupie 15 brązowej i proszę o wsparcie modlitewne. Można zapisać się na pielgrzymkę duchową. Codziennie w naszym kościele w Warszawie (Miodowa 13) dla pielgrzymów duchowych będzie odprawiana Msza Święta o godz. 18.30 połączona z modlitwami pielgrzymów i nowenną przed uroczystością Wniebowzięcia Matki Bożej.

Inne wpisy:

Ekstremalna Droga Krzyżowa 2024

Już po raz trzeci z naszego klasztoru wyruszyła EDK. Zapraszamy na krótki materiał foto.

Czytaj dalej
EDK 2024

Zapisy na EDK24 ruszają!

Czytaj dalej
Plan kolędy 2023/2024

Plan kolędy nowomiejskiej parafii

Czytaj dalej

Kontakt

Furta klasztorna czynna od 7:00 do 21:00

Bracia Mniejsi Kapucyni w Nowym Mieście nad Pilicą © 2024 || realizacja IMR Studio
envelopesmartphone linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram