18 grudnia 2021

Wizyta duszpasterska

Zbliża się czas kolędy. Tak jak w zeszłym roku, Ksiądz Biskup rozwiązanie tej kwestii pozostawił proboszczom, dlatego, decyzją Księdza Proboszcza Mariusza, w tym roku Kolęda odbędzie się na podobnych zasadach jak w roku ubiegłym. Pomimo nadal trwającej pandemii, chcemy zanieść Boże błogosławieństwo dla Was, dla Waszych mieszkań i domów i wspólnie się pomodlić. Wszystkim nam zależy, by ta wizyta odbyła się w bezpieczny sposób, dlatego spotkanie kolędowe ograniczymy do błogosławieństwa i modlitwy, bez dłuższego pobytu w mieszkaniu. Kapłanów z parafii wspomogą w kolędowaniu bracia kapucyni. Wizyta duszpasterska rozpocznie się zaraz po świętach - 27 grudnia. Kapłan po wejściu do mieszkania, odmówi z Wami modlitwę i pobłogosławi dom (mieszkanie), a następnie pokropi wodą święconą. Bardzo prosimy, aby tak jak co roku przygotować na białym obrusie Krzyż, świece, Pismo święte i wodę święconą. Kropidło będziemy mieli własne. Wizyta jest całkowicie dobrowolna i będziemy wchodzić tylko tam, gdzie zostaniemy zaproszeni, dlatego prosimy, by czekać na kapłana przed domem, mieszkaniem czy blokiem.

Inne wpisy:

Odpust 2022

Uroczystości za nami, dziękujemy Wam za obecność!

Czytaj dalej
Uroczystości odpustowe

Zapraszamy 13 października na uroczystości odpustowe w naszym sanktuarium

Czytaj dalej
Uroczystość Świętego Franciszka

3 października po pierwszych nieszporach rozpoczęliśmy celebrację Uroczystości Świętego Franciszka z Asyżu. O 18:00 odbyła się Eucharystia, po niej zaś miało miejsce nabożeństwo Transitus oraz obrzęd taukowania naszych Postulantów.

Czytaj dalej

Kontakt

Furta klasztorna czynna od 7:00 do 21:00

Bracia Mniejsi Kapucyni

Bracia Mniejsi Kapucyni w Nowym Mieście nad Pilicą © 2022 || realizacja IMR Studio
envelopesmartphone linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram