a

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

a


ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO

28 maja 2023 r.

  1. W poniedziałek, 29 maja, Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła – drugi dzień Zielonych Świąt. Porządek Mszy świętych w tym dniu, jak w dzień powszedni.
  2. W liturgii Kościoła w najbliższym tygodniu:

- w środę, 31 maja – święto Nawiedzenia NMP

- w czwartek, 1 czerwca – święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana

- w piątek, 2 czerwca – wspomnienie świętego Feliksa z Nikozji, zakonnika

- w sobotę, 3 czerwca – wspomnienie świętych męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy

  1. Nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa codziennie o godzinie 1730. Zapraszamy.
  2. W tym tygodniu przypadają dni odnowy wewnętrznej: pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W pierwszą sobotę miesiąca, po Mszy św. o godz. 800 wystawienie Najświętszego Sakramentu, następnie 15 minutowa medytacja nad jedną z tajemnic różańcowych i część różańca świętego. Serdecznie zapraszamy.
  3. W sobotę 3 czerwca odbędzie się kolejna już edycja NOWE MIASTO BIEGA, której organizatorami są Gmina Nowe Miasto nad Pilicą oraz Publiczna Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Nowym Mieście. Szczegółowe informacje na plakatach, Facebooku, Instagramie: Nowe Miasto BIEGA.
  4. W niedzielę 4 czerwca Festyn rodzinny: „Spotkanie z błogosławionym Honoratem”. Rozpoczniemy Eucharystią o godzinie 1100, której będzie przewodniczył i słowo Boże wygłosi br. Łukasz Woźniak – prowincjał. Zapraszamy wolontariuszy i ludzi dobrej woli do zaangażowania w organizację i przebieg festynu nowomiejskiego. Serdecznie wszystkich zapraszamy na spotkanie z Patronem Nowego Miasta. Szczegółowy program znajdziemy na plakacie Festynu umieszczonym na stronie klasztoru. Dziękujemy za każde wsparcie materialne i finansowe tego wydarzenia.
  5. W niedzielę 4 czerwca, uroczystość Najświętszej Trójcy. Zgodnie z trzecim przykazaniem kościelnym, dobiega końca czas Komunii świętej wielkanocnej.
  6. W tym roku nasz współbrat Adam Dobrodziej obchodzi jubileusz 25. rocznicy święceń kapłańskich. Zapraszamy na Mszę świętą w intencji Jubilata w niedzielę 11 czerwca, o godzinie 1100. Kazanie okolicznościowe wygłosi o. prof. Andrzej Derdziuk. Serdecznie zapraszamy.
  7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
  8. Dziękujemy wszystkim za życzliwość i wsparcie materialne naszego sanktuarium i klasztoru. Życzymy wszystkim błogosławionego tygodnia.

Prasa katolicka

Wydarzenia liturgiczne
w tym tygodniu

Dziękujemy
za wsparcie

Kontakt

Furta klasztorna czynna od 7:00 do 21:00

Bracia Mniejsi Kapucyni

Bracia Mniejsi Kapucyni w Nowym Mieście nad Pilicą © 2023 || realizacja IMR Studio
envelopesmartphone linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram