1. Jutro rozpoczyna sie  nowenna przed Uroczystością Świętego Franciszka z Asyżu. Wszystkich jego czcicieli, siostry zakonne oraz franciszkanów świeckich zapraszamy codziennie na godz. 1715 na modlitwę różańcową oraz na Mszę świętą z kazaniem o godz. 18.00.
 2. W piątek przypada święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. Pamiętamy z lekcji religii, że poza światem widzialnym istnieje świat rzeczy niewidzialnych, świat duchowy. Pan Bóg stworzył Aniołów i powierzył im misję bycia Jego posłańcami i jednocześnie naszymi towarzyszami w ziemskiej pielgrzymce. Aniołów, których będziemy wspominać w liturgii w najbliższy piątek, nazywamy Archaniołami. Jak naucza w jednej z homilii Św. Grzegorz Wielki, są oni Bożymi zwiastunami w sprawach większej wagi.
  W tym dniu swoje imieniny będzie obchodził nasz współbrat br. Rafał Osiński.  Na Mszę św. w intencji br. Rafała zapraszamy w wigilię imenin tj. w czwartek na godz. 18.00.
 3. Za tydzień w niedzielę rozpoczynamy miesiąc Różańca świętego. Zapraszamy na codzienną modlitwę różańcową na godzinę 17.15. Dziękujemy przy tej okazji wszystkim, którzy w ciągu całego roku animują i uczestniczą w tej modlitwie w naszym kościele.
 4. Dyrekcja, Grono Pedagogiczne, Rada Rodziców oraz Uczniowie Liceum Ogólnokształcącego w Nowym Mieście n/P serdecznie zapraszają do udziału w III Zjeździe Absolwentów i Przyjaciół LO w Nowym Mieście n/P, który odbędzie się 7 października 2017r. Szczegóły na plakacie wywieszonym w gablocie.
 5. Siostry Nazaretanki wraz z duszpasterstwem Młodzieży Nazaretańskiej zapraszają na Wieczory Uwielbienia w Domu Rekolekcyjnym Sióstr w Żdżarach. Daty i godzina oraz więcej informacji można znaleść na plakacie. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy i śpiewu na Bożą Chwałę.
 6. W tym tygodniu patronują nam:
  • w poniedziałek – wspomnienie bł. Władysława z Gielniowa, kapłana;
  • w środę – wspomnienie św. Wincentego à Paulo, kapłana;
  • w czwartek – wspomnienie św. Wacława, męczennika;
  • w sobotę – św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła;
 7. Zachęcamy do nabycia i lektury najnowszego wydania tygodnika katolickiego  „Niedziela”.
 8. Rozpoczęliśmy prace konserwatorskie ołtarza głównego, które potrwają do 30 listopada. Przepraszamy za niedogodności z tym związane. Wszystkim naszym Dobrodziejom, którzy na ten cel składają ofiary i za troskę o nas z serca dziękujemy. My ze swej strony zapewniamy Was o naszej codziennej pamięci w modlitwie.

Leave a Comment

Kontakt / lokalizacja

Adres

plac Ojca Koźmińskiego 19,
26-420 Nowe Miasto nad Pilicą

Telefon

Aktualności klasztoru

Aktualności

Ogłoszenia duszpasterskie – 24 września
Ogłoszenia duszpasterskie – 24 września

Jutro rozpoczyna sie  nowenna przed Uroczystością Świętego Franciszka z Asyżu. Wszystkich jego czcicieli, siostry zakonne oraz franciszkanów świeckich zapraszamy codziennie na godz. 1715 na modlitwę różańcową oraz na Mszę świętą z kazaniem o godz. 18.00. W piątek przypada święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. Pamiętamy z lekcji religii, że poza światem widzialnym istnieje świat rzeczy niewidzialnych, świat duchowy. Pan…

Ogłoszenia duszpasterskie – 8 października
Ogłoszenia duszpasterskie – 8 października

Dzisiaj z okazji Dnia Papieskiego pod hasłem „Idźmy naprzód z nadzieją!“ po Mszach św. przed kościołem zbierane są ofiary do puszek na Fundusz Dzieła Nowego Tysiąclecia. W czwartek 12 października o. Maksymilian Macioszek obchodzi swoje imieniny. Zapraszamy na Mszę św. w Jego intencji – o godz. 18.00 W piątek 13 października będziemy obchodzić Uroczystość Błogosławionego Ojca Honorata. Mszę św. o godz.…