Nowicjat

O kapucyńskim nowicjacie

Nowicjat jest to okres intensywniejszego wprowadzenia w życie ewangeliczne i głębsze doświadczenie franciszkańsko-kapucyńskie, zgodnie z jego podstawowymi wymaganiami, zakłada wolne i dojrzałe zdecydowanie się na życie zakonne.

Zwyczajowo nowicjat rozpoczyna się 7 września od obrzędu obłóczyn. Kandydaci, którzy ukończyli postulat, otrzymują nowicjacki strój, który wyróżnia kaparon, rodzaj kołnierza nakładany na zwykły kapucyński habit.

Po zakończeniu nowicjatu kandydat składa śluby posłuszeństwa, ubóstwa i czystości na okres 12 miesięcy i kontynuuje swoją formację w Lublinie.

Kontakt / lokalizacja

Adres

plac Ojca Koźmińskiego 19,
26-420 Nowe Miasto nad Pilicą

Telefon

Aktualności klasztoru

Aktualności

Ogłoszenia duszpasterskie – 24 września
Ogłoszenia duszpasterskie – 24 września

Jutro rozpoczyna sie  nowenna przed Uroczystością Świętego Franciszka z Asyżu. Wszystkich jego czcicieli, siostry zakonne oraz franciszkanów świeckich zapraszamy codziennie na godz. 1715 na modlitwę różańcową oraz na Mszę świętą z kazaniem o godz. 18.00. W piątek przypada święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. Pamiętamy z lekcji religii, że poza światem widzialnym istnieje świat rzeczy niewidzialnych, świat duchowy. Pan…

Ogłoszenia duszpasterskie – 8 października
Ogłoszenia duszpasterskie – 8 października

Dzisiaj z okazji Dnia Papieskiego pod hasłem „Idźmy naprzód z nadzieją!“ po Mszach św. przed kościołem zbierane są ofiary do puszek na Fundusz Dzieła Nowego Tysiąclecia. W czwartek 12 października o. Maksymilian Macioszek obchodzi swoje imieniny. Zapraszamy na Mszę św. w Jego intencji – o godz. 18.00 W piątek 13 października będziemy obchodzić Uroczystość Błogosławionego Ojca Honorata. Mszę św. o godz.…