Franciszkański Zakon Świeckich

Nasza wspólnota

Duch świętego Franciszka, zaproszonego przez Pana Jezusa, do odbudowania Kościoła, ogarnął także wielu ludzi świeckich. Bracia powołani do życia według rad ewangelicznych utworzyli „pierwszy” zakon, siostry, mniszki, zainspirowane przykładem uczennicy Franciszka, Klary – zakon „drugi”. Ludzie żyjący w świecie, często nawet małżonkowie, wstępowali do „trzeciego” zakonu, by łatwiej realizować zasady ewangeliczne w swojej codzienności.

Trzeci Zakon Franciszkański, od niedawna zwany Franciszkańskim Zakonem Świeckich, znany w całym chrześcijańskim świecie, zakorzenił się też w Nowym Mieście pod opieką kapucynów.

Wspólnota liczy około pięćdziesięciu członków. Siostry i bracia starają się żyć duchowością franciszkańską w swoich rodzinach i środowiskach. Są dobrym ewangelicznym zaczynem Pokoju i Dobra!

Spotkania Wspólnoty FZŚ odbywają się w każdą drugą niedzielę miesiąca. Rozpoczyna się Mszą świętą o godz. 15.00, po której zebranie kontynuowane jest w sali duszpasterskiej.

ZAPRASZAMY, PRZYŁĄCZCIE SIĘ DO NAS!

Kontakt / lokalizacja

Adres

plac Ojca Koźmińskiego 19,
26-420 Nowe Miasto nad Pilicą

Telefon

Aktualności klasztoru

Aktualności

Ogłoszenia duszpasterskie – 24 września
Ogłoszenia duszpasterskie – 24 września

Jutro rozpoczyna sie  nowenna przed Uroczystością Świętego Franciszka z Asyżu. Wszystkich jego czcicieli, siostry zakonne oraz franciszkanów świeckich zapraszamy codziennie na godz. 1715 na modlitwę różańcową oraz na Mszę świętą z kazaniem o godz. 18.00. W piątek przypada święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. Pamiętamy z lekcji religii, że poza światem widzialnym istnieje świat rzeczy niewidzialnych, świat duchowy. Pan…

Ogłoszenia duszpasterskie – 8 października
Ogłoszenia duszpasterskie – 8 października

Dzisiaj z okazji Dnia Papieskiego pod hasłem „Idźmy naprzód z nadzieją!“ po Mszach św. przed kościołem zbierane są ofiary do puszek na Fundusz Dzieła Nowego Tysiąclecia. W czwartek 12 października o. Maksymilian Macioszek obchodzi swoje imieniny. Zapraszamy na Mszę św. w Jego intencji – o godz. 18.00 W piątek 13 października będziemy obchodzić Uroczystość Błogosławionego Ojca Honorata. Mszę św. o godz.…